Így válassz WPC burkolatot magadnak!
Az álmok megvalósítása során viszont sokszor ütközünk egy olyan korlátba, amit nemes egyszerűséggel a pénztárcánknak is nevezhetünk.
Milyen szempontok szerint választunk?
Mivel egy kültéri felületről van szó, nagyon lényeges, hogy a körülményeket figyelembe vegyük. Az egyik elsődleges dolog tehát, hogy az időjárás megpróbáltatásait is kiállja a burkolat. Az eső, a fagy, de bizony a napsütés is mind megtépázhatja a gyönyörű teraszunkat, ezért fontos, hogy jól válasszunk.
Mi felelhet meg ennek? Az általunk is ismert anyagok, a fa, a fém, a kő, a műanyag mind rengeteg remek tulajdonsággal rendelkeznek, de a döntésünkkor nem csak ezekre hagyatkozhatunk, hiszen számításba kell venni a negatív jellemzőiket is. Ezek ismeretében viszont könnyen elbizonytalanodhatunk. Folyamatos ápolás? Gyakori csere és renoválás? Mennyi utókezelésre van szüksége egy anyagnak?
Ilyenkor nyújthat megoldást a WPC. Hogy mi is ez valójában? Egy olyan emberi találmány, ami a fentebb említett anyagok pozitív tulajdonságait egyesíti, jóval kevesebb negatív jellemzőt hagyva maga maguk után.
A WPC egy olyan anyag tehát, aminek nagyobb részét a bambusz teszi ki, illetve annak őrleménye, amit kiegészít egyebek mellett, illetve úgymond feljavít a műanyag; lényegében fa-műanyag kompozit tehát, amiben némi ragasztóval is számolnunk kell. Az így nyert elegy alkotja a WPC-t, ami egy könnyen kezelhető, tartós és látványos, esztétikus alapanyagot eredményez, amit minimális kezeléssel sokáig élvezhetünk a teraszunkon, otthonunk kültéri felületein.
Amikor a választásra kerül a sor, akkor ügyeljünk a kiválasztott burkolat teherbírására, kopásállóságra. Fontos továbbá, hogy a kiegészítők minőségére is kellő hangsúlyt fektessünk, hiszen így biztosan nem érhet majd csalódás.